Menu

U17 Danmarks Mester igen i FUTSAL!

image
Friche
18. marts 2017 kl. 10:00
Kæmpe tillykke til de seje drenge

Hvor er det flot og stort, at vi som klub og årgang for 2 år i træk kan kalde os DANMARKS MESTER I FUTSAL 😊

Stort tillykke til drengene, Dan, Thomas og Oliver med guldet som blev sikret efter en finale sejr på 12-1 ( ja du så rigtig 😊) over Sæby fra Nordjylland 😊.

Rasmus Øster blev for 2 år i træk kåret som tuneringen bedste spiller 😊godt gået Rasmus 👍

Vi vil gerne benytte lejligheden til at takke GFK bestyrelse for at tro på vores projekt og gøre den ekstra talent satsning for vores første hold U17, som i kan se er det hele værd og bare vent i har meget mere i vente fra os 😊 stor tak til Bent Jensen, hele klubbens rygrad; for altid at være der for os. Det er hele klubbens DANMARKS MESTERSKAB.

FORZA GFK

Morten