Menu
Aktiviteter 19. august kl. 18:54
7. Oktober "StoreKampDag!" For 5. gang sætter vi gang i Østervangen!
Nyheder
U17 Danmarks Mester igen i FUTSAL!
Nyheder
Jubilæumsfest 2017
Generalforsamling
Generalforsamling 2017
Nyheder
De forsvarende mestre gør det igen!
Hjemmebane
September 2017
24.
søndag
10.00
Glostrup
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3
Østervangsbanerne
RB 1906
Østervangsbanerne
24.
søndag
11.00
Glostrup
2 - 4
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (06) Efterår • Pulje 4
Østervangsbanerne
Taastrup FC
Østervangsbanerne
24.
søndag
12.00
Glostrup
livescore
4 - 1
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Efterår (01-02) • P1
Glostrup Idrætspark
Greve Fodbold
Glostrup Idrætspark
25.
mandag
17.30
Glostrup
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 1
Østervangsbanerne
IF Skjold Birkerød
Østervangsbanerne
25.
mandag
19.15
Glostrup
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår • Pulje 2
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Avedøre IF
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
26.
tirsdag
17.30
Glostrup
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Østervangsbanerne
B. 1973, Herlev
Østervangsbanerne
26.
tirsdag
17.45
Glostrup (4)
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 1
Østervangsbanerne
AC Hillerød
Østervangsbanerne
Udebane
September 2017
24.
søndag
13.00
Brøndby Strand IK
-
Herrer
Senior
Serie 6 - Efterår • Pulje 3
Langbjergskolen
Glostrup
Langbjergskolen
24.
søndag
14.00
FC Ballerup (1)
0 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 3
Skovmarkskolen
Albertslund-Glostrup
Skovmarkskolen
26.
tirsdag
17.30
Karlslunde IF
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3
Karlslunde Stadion
Kunsten B (8-mands)
Glostrup
Karlslunde Stadion
Kunsten B (8-mands)
26.
tirsdag
17.30
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (06) Efterår • Pulje 3
Himmelev Idrætspark
Glostrup
Himmelev Idrætspark
27.
onsdag
17.45
VBK Brøndby
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 4
Langbjergskolen
Glostrup (3)
Langbjergskolen
27.
onsdag
17.45
BVB 2000 (2)
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 5
Brøndbyvester Skole
Glostrup (1)
Brøndbyvester Skole
27.
onsdag
17.45
Albertslund IF
Herrer
M+32
8-M+32 (Old boys) 1 - Efterår • Pulje 2
Albertslund Stadion
Glostrup
Albertslund Stadion
27.
onsdag
18.00
Frederikssund
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (07) Efterår • Pulje 2
Oppe-Sundby Stadion
Glostrup
Oppe-Sundby Stadion
27.
onsdag
18.30
Avedøre IF (2)
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 4
Avedøre Stadion Kunstgræs
Glostrup
Avedøre Stadion Kunstgræs

Næste kampSjællandsserien • Pulje 1

Ude mod
Herlev IF
30. sep
Kl. 11.00
Herlev Stadion
Sjællandsserien - Pulje 1