Menu
Aktiviteter 18. februar kl. 17:46
30. april "StoreKampDag!" For 5. gang sætter vi gang i Østervangen!
Ungdom
Vil du være med? - vi åbner ny årgang!
Ungdom
Succesfuld tur til Spanien for Årgang 2001
Ungdom
DANMARKSMESTER 2016
Generalforsamling
Generalforsamling 2016
Hjemmebane
Maj 2016
27.
fredag
18.30
Glostrup
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 1
Glostrup Idrætspark
IF Skjold Birkerød
Glostrup Idrætspark
28.
lørdag
10.00
Glostrup
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (02) • Pulje 1
Glostrup Idrætspark
Gilleleje FK
Glostrup Idrætspark
28.
lørdag
11.00
Glostrup
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (02) • Pulje 2
Glostrup Idrætspark
Brøndby Strand IK
Glostrup Idrætspark
29.
søndag
10.00
Glostrup
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (04) • Pulje 3
Østervangsbanerne
LSF
Østervangsbanerne
29.
søndag
13.00
Glostrup
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 4
Glostrup Idrætspark
Hagested/Tuse Næs
Glostrup Idrætspark
Udebane
Maj 2016
26.
torsdag
18.30
BK Friheden
Herrer
Veteran
8-Veteran 1 • Pulje 2
Strandmarkens Fritidscenter
Glostrup
Strandmarkens Fritidscenter
26.
torsdag
19.00
Hvissinge United
Herrer
Senior
8-Herresenior 1 • Pulje 3
Vestskovbanerne
Glostrup
Vestskovbanerne
28.
lørdag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 (3)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 28. maj • Pulje 12
Ledøje Idrætscenter
Glostrup
Ledøje Idrætscenter
28.
lørdag
10.00
Vallensbæk IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 2 - 28. maj • Pulje 13
Vallensbæk Idrætscenter
Glostrup
Vallensbæk Idrætscenter
28.
lørdag
10.36
Gundsømagle IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 3 - 28. maj • Pulje 12
Stavnsholt
Glostrup
Stavnsholt
28.
lørdag
11.12
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 3 - 28. maj • Pulje 15
Nørrekær
Glostrup
Nørrekær
28.
lørdag
11.15
Hareskov IF
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (01) • Pulje 2
Birkevang
Glostrup
Birkevang
28.
lørdag
11.30
BK Friheden
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (04) • Pulje 4
Strandmarkens Fritidscenter
Glostrup
Strandmarkens Fritidscenter
28.
lørdag
11.48
B. 1973, Herlev
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (07) 2 - 28. maj • Pulje 12
Ledøje Idrætscenter
Glostrup
Ledøje Idrætscenter
28.
lørdag
11.48
SB 50 Ishøj
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 2 - 28. maj • Pulje 13
Vallensbæk Idrætscenter
Glostrup
Vallensbæk Idrætscenter
28.
lørdag
12.06
Karlslunde IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (08) 3 - 28. maj • Pulje 12
Stavnsholt
Glostrup
Stavnsholt
28.
lørdag
14.30
T.G. 80 IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 6
Selsmoseskolen
Glostrup
Selsmoseskolen
29.
søndag
09.30
Rosenhøj BK (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 4
Sønderkærskolen
Glostrup (2)
Sønderkærskolen
29.
søndag
10.00
Gladsaxe-Hero BK
Herrer
U11
U11 Drenge 4 begynder 8-mands (05) • Pulje 3
Gladsaxe Stadion
Glostrup (1)
Gladsaxe Stadion
29.
søndag
11.12
Høje Tåstrup IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 29. maj • Pulje 12
Gundsølillehallen
Glostrup
Gundsølillehallen
29.
søndag
12.24
Veksø IF
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (10) - 29. maj • Pulje 12
Gundsølillehallen
Glostrup
Gundsølillehallen
29.
søndag
12.30
Taastrup FC (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 4
Nyhøj Idrætsanlæg
Glostrup
Nyhøj Idrætsanlæg
29.
søndag
13.30
B.1908
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Forår (97-98) • Øst 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Albertslund-Glostrup
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
14.00
SB 50 Ishøj
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (01) • Pulje 2
Ishøj Idrætscenter
Glostrup
Ishøj Idrætscenter

Næste kampSjællandsserien • Pulje 1

Hjemme mod
IF Skjold Birkerød
27. maj
Kl. 18.30
Glostrup Idrætspark
Sjællandsserien - Pulje 1